BIO

Zasvěcení ví, že MessenJah už pár let tvoří špičku domácí Reggae/Dancehall scény, publikum si ale čím dál víc nachází naskrz žánry i generacemi. Kombinace chytlavých melodií a duchaplných textů totiž není ve vodách české hudby tak obvyklá, aby ji šlo přehlédnout. Snad i proto se počet „živáků“, které MessenJah odzpívá drží stabilně na stropě (kolem stovky vystoupení ročně) a jeho muzika se šíří i roste všemi směry a to jak sólo, tak s Cocomanem a Dr. Karym v novém projektu „Nevereš“!

Hned první zveřejněné nahrávky Ganja Je Lék a Pašící se setkaly s (nečekaným) ohlasem a CD kompilace Sklizeň 2011 (CocoJammin), jejíž byly součástí, dokonce obdržela od hudební akademie cenu Anděl za žánr Reggae/Ska. Po roce následovala Sklizeň 2012 (opět exkluzivně na instrumentálech CocoJammin) a hity Neni Mi Jedno, Stopaři, nebo Miluju Život. Tím začala šňůra koncertů po vlastech českých, která trvá dodnes.

Na začátku 2014 vyšla MessenJahova debutová sólo deska „Bojuj Dál!“, kde se přidaly pecky jako Nabito, Balit, Na Palici nebo Nespěchej. Následovala Sklizeň 2014 a hity Za Obzorem a Podej Mi Ruku. Rok 2015 se pak nesl v duchu příprav na nový projekt s Karym a Cocomanem, takže nejvýraznějším počinem roku byl klip „Podej Mi Ruku“, kterým získal MessenJah další vlnu fans.

Letošní rok je tedy ve znamení projektu tria které si říká „Nevereš“ – album „Zpátky Na Strop“ je už venku a singl Kotel se dlouhé týdny drží jako no. 1 v hitparádě rádia Spin! A co dál? Sklizeň 2016? Druhé sólo album? Živáky jak s Nevereš tak klasicky sám? „Yaman!“ je správná odpověď!

Rolovat nahoru