Bio

Zasvěcení ví, že MessenJah už pár let tvoří špičku domácí Reggae/Dancehall scény, publikum si ale čím dál víc nachází naskrz žánry i generacemi. Kombinace chytlavých melodií a duchaplných textů totiž není ve vodách české hudby tak obvyklá, aby ji šlo přehlédnout. Snad i proto se počet “živáků”, které MessenJah odzpívá drží stabilně na stropě (kolem stovky vystoupení ročně) a jeho muzika se šíří i roste všemi směry a to jak sólo, tak s Cocomanem a Dr. Karym v novém projektu “Nevereš”!

Hned první zveřejněné nahrávky Ganja Je Lék a Pašící se setkaly s (nečekaným) ohlasem a CD kompilace Sklizeň 2011 (CocoJammin), jejíž byly součástí, dokonce obdržela od hudební akademie cenu Anděl za žánr Reggae/Ska.
Po roce následovala Sklizeň 2012 (opět exkluzivně na instrumentálech CocoJammin) a hity Neni Mi Jedno, Stopaři, nebo Miluju Život. Tím začala šňůra koncertů po vlastech českých, která trvá dodnes.

[ik_fb_feed id=”messenjahcz” num_posts=”5″ use_thumbs=”1″ width=”600″ colorscheme=”light”]Na začátku 2014 vyšla MessenJahova debutová sólo deska “Bojuj Dál!”, kde se přidaly pecky jako Nabito, Balit, Na Palici nebo Nespěchej. Následovala Sklizeň 2014 a hity Za Obzorem a Podej Mi Ruku.

Rok 2015 se pak nesl v duchu příprav na nový projekt s Karym a Cocomanem, takže nejvýraznějším počinem roku byl klip “Podej Mi Ruku”, kterým získal MessenJah další vlnu fans.
Letošní rok je tedy ve znamení projektu tria které si říká “Nevereš” – album “Zpátky Na Strop” je už venku a singl Kotel se dlouhé týdny drží jako no. 1 v hitparádě rádia Spin!
A co dál? Sklizeň 2016? Druhé sólo album? Živáky jak s Nevereš tak klasicky sám? “Yaman!” je správná odpověď!

Rolovat nahoru